DAMA Ukraine Kyiv
Спільнота Управління Даними в Україні
Статут
Повна версія документу доступна за посиланням
МЕТА, ЦІЛІ НА НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ
1.1. Головною метою Організації є підвищення рівня зрілості управління даними, підвищення обізнаності та культури даних, просування найкращих практик управління даними в Україні, сприяння розвитку індустрії інформаційно-комунікаційних технологій та управління даними.
1.2. Основними напрямами діяльності Організації є:
-
організація та проведення воркшопів, семінарів та конференцій та інших заходів з метою сприяння підвищення рівня зрілості управління даними та сприяння навчанню окремих осіб, підприємств та організацій процесам ефективного управління даними), без мети отримання прибутку.
-
створення і підтримка веб-сайту з ресурсами, посібниками, статтями та навчальними посібниками щодо принципів і стратегій управління даними.
-
просування програми сертифікації Data Management Association International (укр.: Міжнародна Асоціація управління даними, надалі за текстом - DAMA International), що підтверджують кваліфікацію людей у сфері управління даними, підвищуючи їх працевлаштування та довіру; проведення іспитів на отримання сертифікації DAMA International.
-
співпраця з університетами задля інтеграції концепції управління даними в навчальні програми.
-
впровадження галузевих стандартів і найкращих практик управління даними в різних секторах.
-
надання доступу до актуальних новин, трендів та досягнень, законодавчих змін у сфері управління даними.
-
проведення досліджень нових тенденцій управління даними, проблем і рішень, а також публікація звітів та тематичних досліджень.
-
створення онлайн і офлайн платформи для спілкування спеціалістів з управління даними, обміну досвідом.
-
організація та проведення подій, лекцій, навчальних програм, проведення громадських обговорень, збір інформації щодо актуальних питань та проблем у сфері управління даними, участь в розробці та реалізації проектів і програм щодо шляхів та інструментів їх вирішення, без мети отримання прибутку.
-
організація та проведення хакатонів та змагань, орієнтованих на дані, задля сприянню інноваціям і вирішенню проблем у сфері управління даними, без мети отримання прибутку.
-
співпраця з технологічними компаніями задля розробки, впровадження та покращення методик управління даними.
-
спільно з державними установами розробляти правила пов'язані з управлінням даними, які сприяють відповідальному поводженню з даними.
-
сприяння та участь у розробці та внесенню пропозицій до органів державної влади та управління, суб’єктів законодавчої ініціативи щодо вдосконалення системи законодавства в сфері управління даними; участь у робочих групах з розробки законопроектів при суб’єктах законодавчої ініціативи щодо розвитку індустрії інформаційно-комунікаційних технологій та управління даними.
-
міжнародна співпраця: встановлення зв’язків з подібними організаціями в світі для обміну знаннями, ресурсами та досвідом, просуваючи сферу управління даними в глобальному масштабі.
-
створення сприятливих умов для розвитку сфери управління даними в Україні.
-
здійснення іншої діяльності яка не суперечить чинному законодавству України та сприяє досягненню статутної мети.
ПОРЯДОК НАБУТТЯ І ПРИПИНЕННЯ ЧЛЕНСТВА,
ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ЧЛЕНІВ ОРГАНІЗАЦІЇ
1.1. Членство в Організації є добровільним та індивідуальним.
1.2. Членами Організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років і які визнають Статут Організації та сприяють діяльності, що спрямована на досягнення мети і завдань Організації.
1.3. Ніхто не може бути примушений до вступу у Організацію. Належність чи неналежність до Організації не може бути підставою для обмеження прав і свобод будь – якої особи або для надання їй органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування будь-яких пільг і переваг.
1.4. Прийом у члени Організації здійснюється на підставі письмової заяви на ім’я Президента Організації за рішенням Ради Директорів, яке приймається протягом місяця з дня подання відповідної заяви. Рада Директорів має право відмовити у прийнятті особи в члени Організації. Рада Директорів має право делегувати право прийняття в члени Організації відокремленим підрозділам Організації або іншим статутним органам.
1.5. Усі члени Організації є рівними у реалізації своїх прав та обов’язків.
1.5.1. До прав члена Організації належить:
1.5.1.1. обирати і бути обраними до керівних органів Організації, брати участь у всіх заходах, що проводяться Організацією;
1.5.1.2. брати участь у роботі постійних та тимчасових комісій, створених за рішенням уповноважених органів Організації;
1.5.1.3. звертатися до органів Організації з запитами та пропозиціями з питань, пов’язаних з діяльністю Організації, отримувати відповіді;
1.5.1.4. оскаржувати рішення, дії, бездіяльність керівних органів Організації, подавати заяви, заперечення і скарги на прийняті ними рішення до Ради Директорів та вимагати розгляду скарг та заяв на Загальних зборах.
1.5.1.5. оскаржувати рішення загальних зборів до суду.
1.5.1.6. одержувати інформацію з питань діяльності Організації;
1.5.1.7. звертатися до органів Організації за допомогою у захисті своїх прав та законних інтересів;
1.5.1.8. вільно відстоювати і пропагувати ідеї та пропозиції з питань, що обговорюються в Організації до прийняття рішень з цих питань;
1.5.1.9. вільно виходити з Організації за власною письмовою заявою.
1.5.2. Члени Організації зобов’язані:
1.5.2.1. дотримуватись положень Статуту Організації;
1.5.2.2. виконувати рішення керівних органів Організації;
1.5.2.3. своєчасно сплачувати вступні та членські внески в розмірах та строки, що встановлюються Радою Директорів;
1.5.2.4. сприяти здійсненню завдань Організації;
1.5.2.5. дотримуватися Міжнародного кодексу етики DAMA International.
1.5.3. Організація допускає існування “пільгових членів” без можливості впливати на діяльність Організації через участь у Загальних Зборах. Перелік пільгових груп визначається Правлінням Організації.
1.6. Членство в Організації припиняється у випадках:
1.6.1. виходу із Організації за власним бажанням;
1.6.2. виключення із Організації, за рішенням Ради Директорів, у зв’язку із порушенням вимог цього Статуту, або якщо діяльність члена суперечить меті та завданням Організації, або якщо член втратив зв’язок із Організацією без поважних причин чи за систематичну несплату членських внесків;
1.6.3. смерті члена Організації.
1.7. Вихід з Організації здійснюється за письмовою заявою учасника Організації на ім’я Президента Організації. Членство в громадському об’єднанні припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень, крім Президента Організації, членство якого припиняється з дня, наступного за днем обрання нового Президента Організації.
1.8. Підстави для виключення з членів Організації:
1.8.1. неодноразові порушення вимог Статуту;
1.8.2. неучасть в діяльності Організації особисто або через представника протягом принаймні 12 (дванадцяти) місяців;
1.8.3. несплати членських внесків протягом останнього року.
1.9. Питання про виключення вирішується Радою Директорів більшістю голосів її членів.
1.10. Член Організації не має права голосу при вирішенні Загальними зборами Організації питань щодо вчинення ним правочину та щодо спору між ним і Організацією.
ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ
1.1. Управління Організацією здійснюється на засадах демократизму, гласності, виборності органів управління, підпорядкованості і виконавчої дисципліни, із врахуванням регламентуючих документів Організації.
1.2. Органами управління Організацією є: Загальні збори членів Організації, Рада Директорів, Президент Організації.
1.2.1. Засідання керівних органів Організації (Загальних зборів, Ради Директорів) можуть проводитись як за безпосередньої участі членів (їх уповноважених представників за довіреністю), так і за допомогою інтернет зв’язку з використанням аудіовізуальних комп’ютерних програм онлайн конференцій.
1.2.2. Рішення про форму проведення такого засідання приймає Рада Директорів та повідомляє про прийняте рішення членів Організації не пізніше ніж за 10 днів до визначеної дати проведення такого засідання (Загальних зборів, Ради Директорів).
1.2.3. Будь-яке засідання керівних органів оформлюється протоколом. Про форму засідання обов’язково вказується у протоколі: якщо засідання відбувалось за допомогою інтернет зв’язку, у протоколі обов’язково фіксується за допомогою якої комп’ютерної програми відбувалось засідання.
1.3. Загальні збори членів Організації (далі – Загальні збори) є вищим органом Організації, який вправі приймати рішення з будь-яких питань її діяльності, в тому числі і з тих, що належать до компетенції Ради Директорів.
1.3.1. У Загальних зборах беруть участь члени Організації особисто чи через уповноваженого представника за довіреністю. Кожний член Організації має один голос. Збори вважаються повноважними, якщо на них присутня більшість членів Організації.
1.3.2. Чергові Загальні збори скликаються Радою Директорів щорічно. Відповідне рішення із зазначенням дати, часу, місця проведення та питань, які виносяться на обговорення, повинне бути доведене до відома членів Організації не пізніше, ніж за 30 днів до дати проведення засідання Загальних зборів. Загальні збори розглядають питання, винесені на їх розгляд Радою Директорів, Президентом Організації, а також членами Організації.
1.3.3. Позачергові Загальні збори скликаються при наявності обставин, що зачіпають суттєві інтереси Організації, Радою Директорів, а також в інших випадках, передбачених даним Статутом та законодавством України, протягом 30 днів з дня виникнення відповідних обставин. У такому разі рішення Ради Директорів із зазначенням дати, часу, місця проведення та питань, які виносяться на обговорення, повинне бути доведене до відома членів Організації не пізніше, ніж за 14 днів до дати проведення засідання Загальних зборів.
1.3.4. Не менш як одна десята частина членів Організації мають право ініціювати перед Радою Директорів скликання позачергових Загальних зборів. Якщо вимога членів Організації про скликання Загальних зборів не виконана, ці члени мають право самі скликати Загальні збори.
1.3.5. До виключної компетенції Загальних зборів належить вирішення наступних питань:
1.3.5.1. Визначення основних напрямків діяльності Організації, затвердження її планів та звітів про їх виконання.
1.3.5.2. Внесення і затвердження змін до установчих документів Організації, відомостей про Організацію.
1.3.5.3. Затвердження зразків печаток, штампів, символіки та інших зразків реквізитів Організації.
1.3.5.4. Прийняття рішення про припинення діяльності Організації.
1.3.5.5. Обрання ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу.
1.3.5.6. Обрання Ради Директорів та відкликання Ради Директорів, або окремих членів Ради Директорів.
1.3.5.7. Обрання та відкликання Президента Організації.
1.3.5.8. Визначення порядку та способів реалізації права власності та здійснення контролю за її реалізацією.
1.3.6. Рішення Загальних зборів вважаються прийнятими, якщо за них проголосувала більшість від числа присутніх учасників Загальних зборів. З питань, передбаченими п.5.3.5.2, п.5.3.5.4 рішення Загальних зборів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як три четвертих членів Організації, що брали участь у Загальних зборах. Також трьома четвертими голосів членів Організації приймаються рішення щодо відчуження майна Організації на суму, що становить п’ятдесят і більше відсотків майна Організації.
1.3.7. Головує на засіданнях Загальних зборів особа з числа членів, обрана Загальними зборами Головуючим зборів. Хід Загальних зборів протоколюється. Протоколи засідань Загальних зборів ведуться секретарем Загальних зборів, який обирається загальними зборами, підписуються Головуючим і секретарем Загальних зборів.
1.3.8. Загальні збори приймають рішення, які оформляються у вигляді протоколів засідання Загальних зборів. Рішення, прийняті Загальними зборами з дотриманням вимог даного Статуту, внутрішніх документів та законодавства України, обов'язкові для всіх інших органів управління Організації та членів Організації. Рішення, прийняті Загальними зборами, набувають чинності з моменту їх прийняття, якщо інше не визначено Загальними зборами.
1.4. Рада Директорів є керівним органом Організації на період між Загальними зборами, обирається строком на 2 (два) роки у складі 5 (п’яти) осіб та виконує функції з управління її поточною, організаційною діяльністю. Члени Ради Директорів можуть бути переобрані на наступний строк, але не більше ніж на 3 (три) терміни поспіль.
1.4.1. Рада Директорів підзвітна Загальним зборам і організовує виконання їх рішень. Рада Директорів діє від імені Організації в межах, передбачених даним Статутом, внутрішніми документами та чинним законодавством.
1.4.2. Президент Організації за посадою входить в Раду Директорів та очолює її.
1.4.3. Структура Ради Директорів, її склад та адміністративні функції кожного її члена затверджуються Загальними зборами. Члени Ради Директорів є підзвітними Загальним зборам і несуть відповідальність перед ними за діяльність Організації та належне виконання своїх посадових обов’язків. Рада Директорів звітує перед членами Організації на Загальних зборах організації.
1.4.4. До компетенції Ради Директорів відноситься:
1.4.4.1. Організація виконання рішень Загальних зборів.
1.4.4.2. Скликання Загальних зборів та формування їх порядку денного, підготовка матеріалів з питань порядку денного, попередній розгляд всіх питань, що належать до компетенції зборів та підготовка проектів рішень з цих питань до зборів.
1.4.4.3. Підготовка та подання рекомендацій Загальним зборам щодо визначення основних напрямків діяльності Організації затвердження планів і звітів про їх виконання, інших пропозицій з питань діяльності Організації.
1.4.4.4. Затвердження поточних планів діяльності Організації та заходів, необхідних для їх виконання;
1.4.4.5. Здійснення окремих функцій щодо управління майном за рішенням Загальних зборів членів Організації.
1.4.4.6. Підготовка річних звітів з діяльності Організації, в тому числі про залучення і використання коштів і майна Організації; звітів з виконання програм та проектів Організації та подає їх на затвердження Загальних зборів.
1.4.4.7. Вирішення інших питань, крім тих, що відносяться до виключної компетенції Загальних зборів.
1.4.5. Головує на засіданнях Ради Директорів Президент Організації.
1.4.6. Усі питання, що входять у компетенцію Ради Директорів, вирішуються колегіально на засіданнях Ради Директорів. Рада Директорів проводить чергові і позачергові засідання. Чергові засідання скликаються Президентом Організації, але не рідше, ніж раз на 6 місяців. Про час місце, та порядок денний засідання члени Ради Директорів повідомляються за 10 днів до моменту його проведення. Позачергові засідання скликаються Президентом Організації за ініціативою третини членів Ради Директорів або безпосередньо за вимогою більшості членів Ради Директорів. Засідання Ради Директорів є правомочним за умови присутності більшості її членів.
1.4.7. Кожен член Ради Директорів може виступати з ініціативою про прийняття рішень із будь-яких питань, що входять компетенції Ради Директорів.
1.4.8. У засіданнях Ради Директорів беруть участь її члени особисто чи через уповноваженого представника за довіреністю. Рішення Ради Директорів приймаються шляхом голосування більшістю голосів присутніх. Кожен член Ради Директорів має один голос. За поділу голосів вирішальним є голос Президента Організації.
1.4.9. Принаймні один член Ради Директорів на момент обрання його до складу Ради Директорів зобов’язаний мати професійне звання «Сертифікований фахівець з управління даними» (англ.: Certified Data Management Professional) за результатом проходження сертифікації DAMA International, що підтверджується відповідним сертифікатом, який має бути дійсним протягом всього строку перебування члена в складі Ради Директорів.
1.4.10. Члени Ради Директорів не отримують винагороду за діяльність, пов’язану з їх повноваженнями.
1.5. Президент Організації здійснює оперативне управління справами, майном та коштами Організації в межах, встановлених даним Статутом, Загальними зборами та Радою Директорів і в межах своєї компетенції і повноважень забезпечує виконання їх рішень.
1.5.1. Президент Організації обирається та звільняється Загальними зборами раз на 2 (два) роки але не більше ніж на 3 (три) терміни поспіль; Президент є підзвітним Загальним зборам та підконтрольним Раді Директорів, очолює Раду Директорів і вправі вносити на розгляд Загальних зборів та Ради Директорів пропозиції з будь-якого аспекту діяльності Організації.
1.5.2. Президент Організації:
1.5.2.1. Діє від імені Організації без довіреності та представляє Організацію у її стосунках з іншими особами.
1.5.2.2. Видає накази, розпорядження, інші внутрішні нормативні акти та документи Організації.
1.5.2.3. Організовує документообіг, діловодство, ведення бухгалтерського обліку та звітності Організації.
1.5.2.4. Здійснює прийняття, переведення на іншу роботу, відсторонення від неї та звільнення працівників Організації, застосовує до них заходи заохочення та стягнення, затверджує посадові обов’язки працівників Організації.
1.5.2.5. Виступає розпорядником коштів та майна Організації, укладає та підписує від імені Організації господарські та інші договори, контракти, видає довіреності на право вчинення дій та представництва від імені Організації.
1.5.2.6. Організовує підготовку засідання Ради Директорів.
1.5.2.7. Вирішує інші питання діяльності Організації відповідно до мети і основних завдань її діяльності, віднесені до його компетенції внутрішніми документами Організації та даним Статутом, приймає з цих питань будь-які інші рішення або виконує будь-які інші дії крім тих, що відносяться до компетенції інших органів управління Організації, Ради Директорів та Загальних зборів Членів Організації.
1.5.2.8. Звітує про свою роботу та роботу Ради Директорів перед Загальними зборами Організації на чергових Загальних Зборах.
1.5.3. Рішення Президента Організації оформлюється у виді наказів чи розпоряджень.
1.5.4. Звітування здійснюється на чергових Загальних зборах. Позачергове звітування здійснюється на вимогу не менш як однієї третини членів Організації.
1.5.5. Президент Організації може бути відкликаний з посади за рішенням Загальних зборів за ініціативою більшості від складу членів Ради Директорів до закінчення строку, на який він обирався, у випадках:
1.5.5.1. за власним бажанням на підставі поданої Раді Директорів організації письмової заяви;
1.5.5.2. при неодноразовому порушенні вимог Статуту Організації;
1.5.5.3. якщо своїми діями він завдав матеріальну чи моральну шкоду Організації.
1.5.6. У разі, якщо Президент Організації не може приступити до своїх обов'язків протягом більш як 6 (шести) місяців Рада Директорів Організації скликає позачергові Загальні збори для обговорення становища та питання про керівництво Організацією.
1.5.7. Президент Організації здійснює свою діяльність на безоплатній основі. Президент організації може здійснювати свою діяльність на платній основі за рішенням Загальних зборів Організації, у такому разі з ним укладається трудовий договір.